Producenci

Shopper Bag - Szoperka prawdopodobnie najbardziej popularny typ torebki na świecie.

 

Moda na duże damskie torebki dotarła do nas wiele lat temu. Były to dość sztywne i nieporęczne torebki businesswomen, a ówczesna moda kazała nosić je paniom w ręku. Wobec ich ciężaru, nieporęczności i braku komfortu szybko wyszły z mody ograniczając ją jednak do osób, które naprawdę taką torebkę urzędową potrzebują. Jednak okazało się, że duża torebka ma swoje dobre strony i przede wszystkim ogranicza ich ilość w ręku kobiety do jednej sztuki. 

Shopper bag, co to jest?

Gdy w naszym kraju nastała era wielkiego skandynawskiego molochu meblowo-akcesoryjnego, razem z nim pojawiły się ogromne plastikowe torby, które zastąpiły nieporęczne wózki zakupowe, czyli shopper bag = torby klienta. Można je było nawet kupować za niewielkie pieniądze, z czego trochę osób skorzystało.  

Szybko okazało się, że duża torba na zakupy, miękka i lekka to doskonała alternatywa dla siatek i siateczek, jednego czego jej jednak brakowało to designu. Minęło znowu niewiele czasu, a moda miejska pozyskała nowy element , czyli miejską wersję shopper bag, popularnie nazywaną shopperką. 

Kto był pierwszy?

Trudno powiedzieć, kto zapoczątkował ten trend mody, wszak nie do końca był to pomysł czysto innowacyjny. Na pewno w awangardzie można było zobaczyć marki sportowe, które promowały ten nowy model poprzez najsłynniejsze tenisistki. Nagle po kilkudziesięciu latach wnoszenia na kort stricte sportowej torby na ramieniu, podłużnej, pakownej i nieprzemakalnej, tenisistki przystępowały do meczy z dużą, miękką, prostokątną i mocno kolorową torebką. Przechowywały w niej oczywiście rzeczy osobiste, ale i te profesjonalne: napoje izotoniczne, butelki z wodą, banany. prawdziwy shopper bag. 

Od tego czasu shopperki ulegają cały czas modyfikacji. Najbardziej zmieniła się ich funkcja, shopperka z pierwotnego przeznaczenia torby na zakupy stała się torebką wielofunkcyjną. Pozostała oczywiście funkcja zakupowa, ale doszło wiele innych, shopperka stała się doskonałą torbą na siłownię, plażę czy podróż. Rozmiar toreb jest  mniej więcej stały i wynosi 16 x 33 x 52 cm. Każda torba opatrzona jest krótkimi mocnymi rączkami przystosowanymi do noszenia ciężarów. 

Shopperki w odmianach

Jelly bag: to miękkie i lekkie, wykonane z tworzywa, najczęściej silikonu torby. Są odporne na deszcz, miłe w dotyku dzięki "zamszowej" powierzchni i trwałe. Produkuje się je w pięknych nasyconych kolorach, często pastelowych. Kolor ma je wyróżnić i podkreślić funkcjonalną odrębność. Wielu producentów oferuje jelly bags o zapachu gumy balonowej czy cytrusowych owoców. Każda z jelly bags posiada mocną rączkę wykonaną z grubo plecionego sznurka doskonale komponującego się z tworzywem shopperki. Tego rodzaju torba jest doskonałą alternatywą na zakupy, czy na plażę.

Shopperki ekologiczne: czyli miękkie torby na zakupy wykonane z lnu, bawełny czy konopi. Ich ekologiczny charakter przyciągnął wiele osób ceniących ich wkład w odbudowę naturalnego środowiska. Eko shopperki są produkowane zarówno dla kobiet jak i mężczyzn a różnorodność wzorów i kolorów stwarzają ogromną grupę wyboru. Shopperki te są jednocześnie współczesnym nośnikiem tez i haseł mówiących wiele o ich właścicielu. Eko shopperka jest wymiaru A4, nie powinna być większa ponieważ cała wykonana jest z tkaniny. Nadaje się do podręcznych, codziennych zakupów, czy wyjścia na siłownię czy jogę. Można z powodzeniem nosić ją "na wszelki wypadek" we właściwej torebce.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl